Latest Album :

MICHAŁ JURKIEWICZ

Pianist

Michał Jurkiewicz, Rzeszowianin. Kompozytor, pianista, organista (organy Hammonda), aranżer, multiinstrumentalista, producent muzyczny, autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. 
Jest autorem muzyki do utworów śpiewanych przez Zbigniew Wodeckiego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Kubę Badacha i wielu innych artystów. Jest autorem pastorałki “Tylko jedna jest taka noc”. Napisał muzykę do spektakli dla dzieci pt. „Bajka o jazzie” oraz „W królestwie muzyki”. W 2019, w Kalwarii Pacławskiej miała miejsce premiera oratorium „Vigilamus” z muzyką Jurkiewicza. Oprócz własnej działalności koncertowej, którą prowadzi, jest członkiem zespołu Grzegorza Turnaua, koncertuje z Magdą Steczkowską, Moniką Kuszyńską. Współtworzy projekt „Rock Loves Chopin”, z którym koncertował w Azji, Ameryce, w Europie. Jest autorem aranżacji symfonicznych projektu „Piotr Nalepa Breakout Tour”. Był kierownikiem muzycznym wielu koncertów i programów telewizyjnych, m. in. Festiwal Piosenki Studenckiej, Koncert Papieski w Wadowicach, Festiwal im. Marka Grechuty w Krakowie, współpracuje stale z Katarzyną Gaertner. Jest członkiem orkiestry Tomka Szymusia oraz międzynarodowego zespołu Illgardino de amore, jest członkiem kwartetu Jacka Królika. Stale koncertuje z Magdą Steczkowską.

 W 2019 w Krakowie odbyła się premiera widowiska baletowego “Brzydkie Kaczątko” z muzyką Jurkiewicza, wykonaną przez orkiestrę kameralną pod dyr. Jurkiewicza. Również w 2019 w Kalwarii Pacławskiej miała miejsce premiera oratorium Vigilamus z muzyką Jurkiewicza. We wrześniu 2020 odbyła się premiera oratorium „Psalmy miłości i nadziei”, do którego Jurkiewicz skomponował muzykę. Porusza się własną drezyną kolejową, kolekcjonuje zabytkowe pojazdy.