Latest Album :

MONIKA SZOSTAK

Vocalist

Monika Szostak ma 26 lat i śpiewa odkąd pamięta. To zawsze była jej największa pasja, ale dopiero w wieku 11 lat świadomie zaczęła uczyć się emisji głosu, na profesjonalnych lekcjach śpiewu.  W wieku 16 lat utalentowana wokalistka wzięła udział w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, w którym pod profesjonalnym okiem trenerki Patrycji Markowskiej szkoliła swój warsztat wokalny oraz nabyła nowe umiejętności sceniczne.

Monika jest także absolwentką Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie na wydziale instrumentalnym – pianino. Rozwijała się także w grupie wokalno-aktorskiej Teatru Buffo. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych na szczeblach niższych jak i ogólnokrajowych czy międzynarodowych.

Monika to przebojowa wokalistka obdarzona nie tylko silnym, pięknym głosem, ale także posiadająca charyzmę i własny image sceniczny. Jest to artystka bardzo aktywna, pomysłowa i wrażliwa. W ostatnim czasie Monika zadebiutowała na scenie Polskiego Radia Trójka w koncercie pt. „Późni wnukowie śpiewają Norwida” zorganizowanego przez Fundację „Sztafeta” z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Aranżację piosenki do wiersza poety „W Weronie” stworzyła we współpracy z pianistą Grzegorzem Kasperczykiem. Później z tym samym koncertem w nieco okrojonym składzie artyści wystąpili w Kancelarii Premiera z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miejsce na takich eventach jest zarezerwowane dla nielicznych. To tylko pokazuje, jak wielki profesjonalizm cechuje Monikę, a jej artystyczne poczynania są imponujące. 

 

Podczas swojej drogi muzycznej Monika miała przyjemność wystąpić na jednej scenie z takimi osobistościami jak: Patrycja Markowska, Janusz Józefowicz, Edyta Górniak, Michał Bajor, Natalia Kukulska, Natalia Lesz, Halina Kunicka, Monika Urlik, Brian Fentress, Natasza Urbańska. Obecnie szkoli swoją technikę wokalną pod okiem Agaty Wrońskiej oraz jest w trakcie wydania swojego drugiego singla, na który już teraz czekamy z niecierpliwością. 

 

Monika przyznaje, że dzielenie się je głosem oraz dawanie ludziom radość podczas swoich występów to jej prawdziwe powołanie. Choć brzmienie jej głosu jest nieraz delikatne i subtelne Monika udowodniła, że jej występy na żywo potrafią być prawdziwą petardą!